Hajdú QTC: rovatvezető kerestetik
Munkatárs nélkül marad a Hajdú QTC DX rovata. HA0HW magánéleti okok miatt nem tudja tovább vállalni a 25 éves amatőr összeállítás egyik legérdekesebb rovatának szerkesztését.
Laci kitűnő minőségben, zseniális precizitással és igényes gondossággal állította össze ötperces műsorblokkjait, helyébe a QTC most munkatársat keres. A hg9ar@freemail.hu címen jelentkezhet, aki havi rendszerességgel beszámolna a DX-pedíciókról, különleges hívójelekről, eseményekről.
Az egyéb rendszeres rovatok között olyan kiválóságok szerepelnek, mint HA2MN A rádióamatőr vagy Korszákváltás a rádióamatőr technikában című bejegyzései, melyek – az általánosnak tűnő témaválasztással szemben – összeállításukban és nyelvezetükben egyenesen remekművek.
Kicsit talán érthetetlen, hogy a diktafonnal felvett szkriptek negyed évszázad alatt miért nem fejlődtek minőségükben legalább annyit, mint egy általános iskolás sulirádió a második adására, de egy biztos: százak hallgatják a Debrecenből 80 és 40 méteren valamint több URH átjátszón sugárzott Hajdú QTC-t, hiszen az egy órájában rengeteg értéket rejt.
Szintén az állandó szegmensek között található a Rádiótechnika tartalomjegyzékének beolvasása is.
Szia Tomi!
Mindenek előtt köszönöm, hogy segítesz DX rovatvezetőt keresni a Hajdú QTC-be!
Természetesen nem szűnik meg automatikusan a rovat, nehezen megy, de igyekszem továbbra is határidőre elkészíteni az anyagot, mindaddig, míg csak jelentkezik valaki (fiatalabb, de megszállott Dx vadász HAM), aki átveszi a feladatot.
A Hajdú QTC-nek a 30. évfolyamát kezdjük meg a január 18-i adással!
Már nagyon régóta nem diktafonnal készülnek az állandó rovatok hanganyagai. Mindenki az ingyenes Audacity editor programmal dolgozik. Dezső is digitális „diktafonnal” MP3 formátumban készíti a riportjait, és az említett programmal szerkeszti, vágja. A néha valóban meglévő (hang) minőséggel kapcsolatos problémák „okozója” a Teremtő és az esetleg nem megfelelő mirofon/hangkártya használata okozza. :-) (… és a beállításokról még nem is szóltam.)
Remélem a szerkesztők öregedésével nem szakad meg ez az immár 30. éve megszakítás nélkül működő hírközlő forma, és lesznek fiatalok, akik nem csak a számítógépeik monitora mögül nézik a világot, de szeretnének valamit pluszt is nyújtani a rádióamatőr társadalomnak.
Vy 73 es mni Dx de HA0HW, Laci
Szevasztok!
Éppen 4 hónap telt el az előző hozzászólásom, kiegészítésem óta.
Ezen idő alatt senki SENKI sem jelentkezett azzal, hogy átvenné a Dx Hírek rovat szerkesztését.
Lehangoló.
Pedig még csak MRASZ tagsághoz sincs kötve a munka végzés! :-)
Szóval, sokan vannak akik bírálni, tanácsokat osztogatni, „nagy arcúskodni” tudnak, de ha dolgozni is kellene a közösségünkért, már nem akad jelentkező.
Ez már elkeserítő!
73/44 de Laci
ha0hw@pannondxc.hu
***link***
DXCC Hr Nr. 1 mix
DXCC Hr. cw
9 Band DXCC
Ha olyan lenne a qtc színvonala, lenne jelentkező. HA8LHT?
Nem hinném, hogy nekem kellene a munkát megítélnem. Nem hinném, hogy Laci megjegyzése nekem szólt, ha igen, arra az a válaszom, hogy mindezt naponta többször is megcsinálom és nem így.
Beszélhetünk stúdiómunkáról természetesen díjmentesen, de akkor olyan nyersanyagot is kérünk, nem használhatatlan hangfelvételeket – hisz totálkáros autóba nem fizetem a benzint. De kedves SWL tényleg nem tudom miért szólítottál meg.
Mivel a hazai amatőrélet meglehetősen alacsony pulzusú, az ő rovata a legaktuálisabb. A DX-hírek hasznosak és jól ki voltak/vannak gyűjtve A csatornákat is díjmentesen figyelőzöm ha kell valakinek. A történeti áttekintéseket személy szerint nagyon szeretem, az aktualitások havi híradásának viszont ma már nem biztos, hogy van létjogosultsága. Egy havi műsor szerkesztése már az időszerűség miatt is sajátos kihívásokat teremt.
A „QTC” adásokba és hasonlóakba, pont
a helyszini felvétel a legnehezebb.
Ehhez nagy gyakorlat, rutin és
jó minőségű eszközök szükségesek (kellenének).
A profik már vettek fel egész komolyzenei
koncerteket is egy (azaz 1 !) mikrofonnal,
egész jó lett, persze nem ez a menet-trend.
A „studió-munka” (utómunka) már gyerekjáték,
ott inkább csak elrontani szokták nagy lelkesen
az amatőrvilágban a pc -n keresztül.
Nyilván amatőr feldolgozásnál az a szerencsés megoldás, hogy aki felveszi csinálja a kozmetikát is, hiszen csak úgy lehet biztos benne, hogy milyen kompromisszumokat köthet a helyszínen. Amiket hallgattam, fele kuka, másik fele menthető lett volna.
QTC-be az is elegendő lenne, ami alapvetően elvárható. Egy jól, kezelési útmutató szerint beállított akár olcsó diktafon az előadó MELLÉNYZSEBÉBEN, esetleg a susogás ellen egy csíptetős ezer forintos mikrofon. Húszezer forint alatt is vannak meglepően jó felvevők. Külön kiemelném az Olympus 731 és 771 típusokat.
Szia Tomi!
Valóban nem neked címeztem a megjegyzésemet. Te jóval többet teszel a közért, mint pl. a nevét sem vállaló „kritikus”.
A Hajdú QTC minőségére vonatkozó megjegyzéseket nem nagyon értem. Az összeállítás rádióamatőr frekvenciákon, ott megengedett sávszélességgel kerül sugárzásra. (nem lehet követelmény a hi-fi minőségű előállítás…)
A riportok Olympus, digitális diktafonnal, és legtöbb esetben „csiptetős” mikrofonnal készülnek. A vágás, szerkesztés Audacity programmal történik.
Én mindig a netről letöltött anyagot hallgatom meg, így nem vagyok helyhez és időhöz kötve. A megszólaló hangok tulajdonosainak egyedi „hibáin” kívül nem tapasztalok feltűnő problémákat.
Szóval, akinek jobbító ötletei vannak, dolgozni, segíteni szeretne, örömmel várjuk a jelentkezését. Feltéve ha vállalja saját magát… :-)
Gn, 73 de Laci
Tudom, már megint egy névtelen kritikus (hi).
De, ez nem tanács, nem kritika, csak egy vélemény.
Nem az adott sávszélességgel szokott baj lenni,hanem a túlvezérelt
és igy torz riportokkal, illetve a másik az ellenkezője, amikor
a háttérzaj jóval nagyobb mint a hasznos riportalany.
Szintén hiba a rossz zeneszám választás, a folydogáló tipus nem alkalmas ssb -re (az ének sem), csak a keményebb, határozott zene,
mint példul néhány régi Shadows vagy hasonló.
A névtelen kritikusok lehetnek ellenszenvesek, sokszor
pont ez a dolguk, de legalább nem önjelölt zsenik,
mint azt teszi néhány nevestitett kinyilatkozó. Úgyhogy 1:1.
Sokan vagyunk, akik abban hiszünk, hogy a mondanivaló számít, nem a név. Ez utóbbi hiánya csak megnyugtató kifogás a válasz helyett. Mindenben maximálisan igazad van.