Hétvégén mindenki Daytonra figyel

2026. május 11. hétfő

Péntektől vasárnapig ismét Xenia válik az amatőr rádiózás középpontjává. Az ohioi Daytonban több tízezer érdeklődőt várnak a világ egyik legnagyobb rádióamatőr rendezvényére.

A Dayton Hamvention 2026-nak ezúttal is az ohiói Greene Megyei Vásár- és Kiállítási Központ ad otthont. A szervezők több mint 30 ezer látogatóval számolnak, akik több mint 500 beltéri kiállító kínálatát tekinthetik meg, emellett közel 60 szakmai fórumon vehetnek részt. A rendezvény egyik legnagyobb vonzereje idén is a szabadtéri bolhapiac lesz, ahol több ezer helyen kínálnak rádióamatőr eszközöket, alkatrészeket, ritkább kiegészítőket és használt berendezéseket.

Az idei Hamvention témája a rádiós kaland, ami a programokban is hangsúlyosan megjelenik. A fórumokon többek között a SOTA és POTA rádiózás, a magaslati ballonozás, valamint a távoli helyszínekre szervezett DX-expedíciók is szerepet kapnak. Külön figyelmet fordítanak a fiatalokra is: ifjúsági fórumok, rádiós bemutatók, YOTA-programok, de rókavadászat is várja az érdeklődőket.

A szakma is Dayton felé fordul, ugyanis a legnagyobb gyártók rendre itt és Tokióban mutatják be fejlesztéseiket. A lepel az Icom X-026 projektjéről hullik majd le, de talán az ID-5200 és a TM-D750 is nyomogatható lesz végre, ha már piacra nem dobják.

 

 


*