Versenynaptár – izgalmas szezon állt össze
Az FTDX10 méregetése kapcsán többször felmerült a versenyzés, mint szempont, ami nyilván volt, akinek feltűnt. A kérdés, hogy milyen versenyeken indulok idén – vagyis az, hogy miért – annyira nem is egyszerű, ezért néhány sorban összegezném.
A versenyszezonban öt időpontot szemeltem ki digitális módokra, melyek nagyjából egymást erősítve jelentenek egy meglehetősen átfogó felkészülési folyamatot.
Az első, igazán könnyed verseny a PODXS 070 Club 160 méteren zajló Great Pumpkin Sprintje október 11. és 12. között. A részvétel itt erősen feltételes, inkább szól az addigra épp elkészülő alsósávos rignek és a setup próbájának, mint a kemény állomásmunkának. A kiírás lényege, hogy a 24 órás időablakban 6 órát kell kiválasztani, ami a verseny pontozásába számít. Ha jobban belegondolsz, ez annyira nem is egyszerű feladat.
A második megmérettetés a szokásosnak mondható RUS-WW-PSK konteszt, február 15. és 16. között. A 24 órás orosz verseny nem mondható idegennek, érdeklődéssel várom a jól ismert mezőny változásait és az új rádió teljesítését az ismert környezetben. A részletek szintén a rendező oldalán érhetőek majd el. Az időpontot most is korábban hirdették ki, a szabályokban sok változás nem várható.
A számunkra szorzók miatt igen jó helyen lévő spanyolok viadala jelent könnyed elfoglaltságot: március 8-án és 9-én lesz az EA PSK63 Contest az öt sáv szegmenseiben. A kiírás itt is elérhető, a részletes szabályokra – vagyis az esetleges változásokra – még várni kell, de sok meglepetésre nem kell számítani.
A következő versenyre két hónapot kell várni, ugyanis május 17. és 18. között tartják az EU PSK DX-et. A rangadó kiírása a nemzetközi klub oldalán található.
Nem egész egy hónap múlva, június 7-8. között rendezik a legnagyobb és minden szempontból legösszetettebb versenyt, az ARRL International Digital Contestet, ami az előző felkészülési sort koronázza meg a népes mezőnyével és a használható hét sávval.
Arról, hogy miként lehet készülni egy-egy nagyobb etapra korábban itt írtam. Néhány aprósággal ki lehet egészíteni, de azok már annyira szubjektív teendők és szempontok, hogy nem lenne sok értelme. A zavaró berendezések kiiktatása, a nassolnivalók listája vagy a külső, zavaró tényezők módszeres és ideiglenes kiiktatása nem jelent általános információt.
A versenyeket minden sávon dolgozva aboszolválnám, az egy sávra való szűkítést – már ahol a kiírás külön kategóriába sorolja – csak kényszermegoldásként tartom talonban. Előre annyit vetítenék, hogy szignifikáns előrelépést várok főként az orosz mezőnyben, mivel korábban a riget jelöltem meg a visszaesés okaként. Bízom benne, hogy a kedvező műszaki paraméterek ellensúlyozzák a kényelmetlenebb használatot, illetve az ARRL versenyig összebarátkozunk annyira, hogy kezdeti nehézségekké szelídülnek a Yaesu jellemvonásai.
Nem kizrát, hogy vannak más versenyek is, amik beleillenének az éves programba, de egyelőre radar alatt vannak. Ha valami felbukkan – főként november és január között – még érdekes is lehet.