Ugyanolyan tré maradt, mint volt az eQSLcc
Egy napig nem volt elérhető az eQSLcc oldala, de bizakodásra semmi ok. Hasonló sokszor előfordult már, és most is hiába reménykedtünk, hogy a kétezres évek színvonalához közelít valami fejlesztésszagú változással, valójában csak adminisztrációs oka volt.
Az oldallal nem csak az a baj, hogy a hagyományos QSL cserét vágja gallyra, hanem az, hogy ezt olyan mérhetetlenül alacsony színvonalon teszi, ami az igénytelenség legalja, ráadásul kemény hasznot húz mindebből, hisz a hányásnál csak egy fokkal normálisabb szolgáltatása keményen fizetős.
Aki nem perkál, kapja a silány sablonokat, aminek generálása egy középiskolás szakkör számára is elfogadhatatlan megoldások sorát mutatja be. A maga idejében biztos menő volt, de azóta eltelt húsz év…
Maga az oldal egyébként a fiktív bérlők paradicsomában, a Kókusz-szigeten lett regisztrálva, szintúgy, mint a tartalomtolvajok királya, az nCore. A domain viszont nem rejt kamucéget és nem titkos bankszámlára érkezik a bevétel : alig egy hónapja lett megújítva, és legközelebb 2026-ban jár le a bérlete, melynek tulajdonosa 2000 márciusa óta a Dallas állambeli N5UP, Dave Morris, aki az eQSLcc-re mutató qslcard.com nevet is bérli. Ő egyébként – amellett, hogy rádióamatőr – pszichológus, pontosabban okleveles hipnotizőr.
A QRZ viszont újított
De hogy jó hírrel is szolgáljak az online világ amatőrcsücskéből, nem hagyom szó nélkül, hogy a QRZ.com oldalán februárban megjelent az eddig kizárólag fizetős tagság számára elérhető log feltöltési és exportálási funkció.
Ehhez a My Logbook oldal jobb oldalán lévő Settings menüjére kell kattintani, és az oldal közepén máris elénk tárul az adif export/import listája. Feltöltés után türelem, kell egy jó pár perc, mire megemésztik a logokat.